Dober odpor najboljši ekipi turnirja

Slovenska vaterpolska reprezentanca je v zadnji tekmi kvalifikacijske skupine B za uvrstitev na evropsko prvenstvo, ki bo med 8. in 15. avgustom v Turčiji, izgubila s Francijo s 7:12 (1:3, 0:3, 2:1, 4:5). V Turčijo sta se uvrstili reprezentanci Francije in Nemčije, Slovenija je turnir končala na četrtem mestu.

Slovenija – Francija  7:12 (1:3, 0:3, 2:1, 4:5)

Maribor – Kopališče Pristan.

Slovenija: Karničar, Šantak, Poličnik, Povhe, Zec 3, Šmrković, Osmić, Kirasič, Klobučar 2, Laketić 1, Ćetković, Štromajer 1, Udovč. Selektor: Nikola Hajdin.

Francija: Dervieux, Bourdeix 2, Pourtau Sier 2, Mercier-Champlain, Barnat, Fernandez 2, Mehdi, De Reviers de Mauny 1, Aissi, Tavel, Nikolić 1, Novaček 4, Fuksa.

Francoski vaterpolisti so si že pred zadnjim krogom zagotovili prvo mesto, saj so v soboto dopoldne z 10:9 premagali Nemčijo, ki pa se je s prvo tekmo zadnjega kroga turnirja v Mariboru prav tako uvrstila na evropsko prvenstvo. Nemci so visoko, 24:6 (5:3, 7:0, 5:1, 7:2) premagali Bolgarijo, s šestimi goli se je izkazal Finn Taubert, in turnir končali na drugem mestu. Tretja je bila Bolgarija, slovenski vaterpolisti so bili četrti, peti pa Avstrijci.

Čeprav izbranci Nikole Hajdina niso več imeli nobenih možnosti, da bi bili boljši kot četrti, so se hrabro spustili v boj z najboljšo reprezentanco turnirja. Dobro so igrali v obrambi, v napadu pa so le težko prišli do čistega strela proti francoskim vratom. Francozi so v prvi četrtini dvakrat izkoristili prednost igralca več, s svojim drugim golom na tekmi pa je Kilian Fernandez prednost svoje ekipe povečal na plus tri. Dve minuti pred prvim odmorom je prednost igralca več izkoristil tudi Nace Štromajer.

V drugi četrtini se slovenski vaterpolisti niso vpisali med strelce, zato pa so Francozi spet trikrat premagali Gala Karničarja. Tudi v tretji četrtini so prvi v polno zadeli francoski vaterpolisti, vendar so tokrat zobe pokazali tudi Hajdinovi izbranci. Obakrat je francosko mrežo zatresel Marko Zec, drugič iz petih metrov. To četrtino je Slovenija tudi dobila.

Slovenski vaterpolisti so dobro začeli zadnjo četrtino, saj je že v prvem napadu gol dosegel Jaka Klobučar. Slovenska vrata je namesto Karničarja branil Bor Udovč, ki pa je na koncu moral petkrat po žogo v svojo mrežo. Zadnje tri v zadnjih treh minutah, pred tem pa so se slovenski vaterpolisti nasprotnikom približali le na dva gola zaostanka (7:9), ko sta prednost igralca več izkoristila David Laketić in Klobučar. V končnici tekme je do izraza prišla boljša telesna pripravljenost Francozov, ki so vknjižili še četrto zmago na turnirju, Slovenija je ostala pri uvodni, ko je bila boljša od Avstrije.

Izjava po tekmi

Nikola Hajdin, selektor slovenske reprezentance: Mislim, da je bila to naša najboljša tekma na turnirju, in če bi po njej igrali z Bolgarijo, bi jo zagotovo premagali. Žal to ni možno, toda po drugi strani mi je bilo všeč, da so fantje spoznali, da je marsikaj možno, če je ekipa borbena, če se bori za vsako žogo, lahko igra proti vsakemu nasprotniku. Proti Franciji, ki je redni udeleženec evropskih prvenstev, pa tudi proti Nemčiji, smo izvlekli spodbudna rezultata, kar je samo dokaz, da bi ob večjem številu dni priprav lahko naredili tudi kaj več. Mi smo bili edina ekipa na turnirju, ki je nanj prišla praktično brez priprav.«