Za slovo od EP v Splitu še s Slovaško

Pred slovensko vaterpolsko reprezentanco je še zadnja tekma na letošnjem evropskem prvenstvu v Splitu. V njej se bodo v torek, ob 9. uri, s Slovaško pomerili za končno 15. mesto. Znani so tudi vsi četrtfinalisti, med njimi pa ni Srbije. Na ženskem vaterpolskem prvenstvu bomo danes dobili polfinalistke.

Slovenski vaterpolisti so v Splitu do zdaj resda izgubili vse štiri tekme, a se na nobeni tekmi niso osramotili. Z malce več sreče, predvsem pa izkušenosti in več telesne moči, bi morda lahko že v skupinskem delu tekmovanja premagali Izrael, kjer jih je pokopal slab začetek ali pa Malto v prvi tekmi od 13. do 16. mesta, ko so v zadnji četrtini dvakrat imeli priložnost, da pridejo v vodstvo, v nadaljevanju tekme pa so popolnoma popustili. Toda vse to je šola za naprej, verjamemo, da tudi spodbuda, za slovo od, za večino prvega evropskega prvenstva, pa jih čaka še tekma s Slovaško.

Zadnji nasprotnik čete Krištofa Štromajerja bo ekipa, ki jo dobro poznajo. V pripravah na evropsko prvenstvo so se z njo pripravljali v Bratislavi. Jutri bo tudi natanko mesec dni odkar so z njo igrali tudi uradno prijateljsko tekmo. S 14:12 so sicer zmagali Slovaki, za slovenske vaterpoliste pa je bila usodna zadnja četrtina.

»Pred nami je še zadnja tekma tega evropskega prvenstva. Mislim, da bo srečanje zelo zanimivo in napeto. S Slovaki smo igrali že na pripravah v Bratislavi. Tisto tekmo smo žal izgubili, a v jutrišnje srečanje gremo lahko zelo optimistično, saj smo takrat na Slovaškem praktično vodili do zadnje četrtine, v kateri pa nam je, tako kot v nedeljo proti Malti, nekoliko zmanjkalo moči. Upam, da bomo lastne napake zmanjšali do tolikšne mere, da prvenstvo sklenemo z zmago,« je želja Matica Rahneta, strelca dveh zadetkov za slovensko reprezentanco na letošnjem evropskem prvenstvu.

Slovaška je v skupini A izgubila vse tri tekme. V prvi jo je z 21:9 premagala Italija, v drugi z 18:10 Črna gora in v zadnji s 16:11 še Gruzija. Praznih rok so Slovaki ostali tudi v prvi tekmi od 13. do 16. mesta, ko jih je z 18:7 premagala Nemčija.

Za največje presenečenje dozdajšnjega dela evropskega prvenstva so poskrbeli francoski vaterpolisti, ki so v osmini finala z 10:9 premagali Srbijo. Aktualni dvakratni zaporedni olimpijski prvaki bodo tako igrali le za uvrstitev od 9. do 12. mesta. Italiji, Hrvaški, Španiji in Madžarski so se v četrtfinalu pridružile še reprezentance Črne gore, ki je s 13:8 premagala Romunijo, Gruzije, ki je bila z 12:8 boljša od Nizozemske in Grčije, ki je z 21:9 izločila Izrael.

Četrtfinalni pari so tako: Madžarska – Črna gora, Italija – Francija, Španija – Grčija in Gruzija – Hrvaška.

Hkrati v Splitu poteka tudi evropsko prvenstvo za vaterpolistke. Četrtfinalni pari so: Nizozemska – Francija, Hrvaška – Italija, Madžarska – Španija in Grčija – Izrael.