Za konec lepa zmaga v Glivicah

Slovenska reprezentanca do 15 let je turnir v Glivicah končala z zmago. V prvi tekmi zadnjega dne turnirja je s 6:5 (3:1, 1:2, 0:0, 2:2) premagala nemški Brandenburg. Z dvema zmagama in tremi porazi izbranci Tomislava Gradskega Poljsko zapuščajo na petem mestu. Prvo mesto je osvojila Poljska, druga je bila Slovaška, tretji pa današnji tekmeci Slovenije.

Zgodnja ura ni zaustavila mladih slovenskih vaterpolistov, ki so v Glivicah prikazali eno svojih boljših iger. Nemški Brandenburg, ki je bil pred zadnjim krogom na drugem mestu, je v napeti tekmi moral priznati premoč slovenski izbrani vrsti. V tekmi, v kateri sta bili na obeh straneh boljši del ekip obrambi, so slovenski vaterpolisti v prvi četrtini prišli do dveh zadetkov prednosti, dvakrat je bil uspešen Martin Samelis in enkrat Vane Brišnik. Druga četrtina je pripadla Brandenburgu, tretja se je končala brez zadetkov, v napeti zadnji četrtini pa so mladi Slovenci ohranili minimalno prednost za svojo drugo zmago na turnirju. Med strelce so se vpisali še Marcel Lipnik, Luka Vujnović in še enkrat Brišnik.

Čeprav so turnir končali z dvema zmagama, prvi dan so bili s 17:12 boljši od poljske ekipe WTS Polonia Bytom (U-16), so ga končal na petem mestu, saj jih je po zmagi z 10:3 proti Ukrajini prehitela Slovaška. Prvo mesto je brez poraza osvojila Poljska.

Za slovensko reprezentanco so v Glivicah igrali, vratarji Maj Jenko (AVK Triglav), Luka Špernjak (Ljubljana Slovan), Roman Anufrijev (Branik Maribor) ter igralci Rok Kirasič, Marcel Lipnik (oba Ljubljana Slovan), Aljaž Drolc, Nejc Velikanje, Bine Štromajer, Martin Samelis, David Berić, Luka Vujanović (vsi AVK Triglav), Vane Brišnik (Calcit Water Polo), Tine Seljak (Branik Maribor), Gaj Pencelj (Grafist Koper), Aljaž Šantak (Gorica) in Maksim Z. Gligorovski (Šabac). Selektor je bil Tomislav Gradski, njegova pomočnika pa Aljaž Pevec in Žan Miha Šulek.

Izidi turnirja v Glivcah

Prvi krog: Slovenija – Ukrajina 7:19 (3:5, 1:4, 1:5, 2:5), Poljska – Brandenburg 13:6, WTS Polonia Bytom (U-16) – Slovaška 6:6.

Drugi krog: Ukrajina – Brandenburg 9:10, Poljska – Slovaška 12:7, Slovenija – WTS Polonia Bytom (U-16) 17:12 (4:6, 5:1, 6:2, 2:3).

Tretji krog: Brandenburg – Slovaška 6:6, Poljska – Slovenija 15:5 (4:0, 3:3, 4:0, 4:2), WTS Polonia Bytom (U-16) – Ukrajina 8:15.

Četrti krog: Slovaška – Slovenija 14:9 (2:3, 3:2, 2:1, 7:3), Poljska – Ukrajina 16:9, WTS Polonia Bytom (U-16) – Brandenburg 8:9.

Peti krog: Slovenija – Brandenburg 6:5 (3:1, 1:2, 0:0, 2:2), Slovaška – Ukrajina 11:3, Poljska – WTS Polonia Bytom (U-16) 11:8.

Končni vrstni red: 1. Poljska 15, 2. Slovaška 8, 3. Brandenburg 7, 4. Ukrajina 6, 5. Slovenija 6, 5. WTS Polonia Bytom (U-16) 0.