Triglav članski pokalni prvak

V finalu pokala Slovenije so v Ljubljani vaterpolisti AVK Triglav v napeti, izenačeni in kakovostni tekmi premagali domačo Ljubljano Slovan z 10:9 (2:3, 2:3, 3:1, 3:2). Za Kranjčane je bil to že osemnajsti pokalni naslov, Ljubljančani so ostali pri treh.

Ljubljana Slovan – AVK Triglav 9:10 (3:2, 3:2, 1:3, 2:3)
Ljubljana – Kopališče Kodeljevo, gledalcev 200, sodnika: Kavčič, Vehovec.
Ljubljana Slovan: Lazić, Stefanović 2, Čanč 2, Potočnik 1, Žiberna, Lipovac, Fakin, B. Kirasič, Čarni 1, Cuomo 3, Puš, Petrovčič, P. Kirasič. Trener: Jure Škof.
AVK Triglav: Beton, Popović 1, Troppan, Lukić, Lah 4, D. Gostić 1, Rajlić, M. Gostić, Vončina, Justin 3, Paunović 1, N. Štromajer, Osel. Trener: Krištof Štromajer.

V ponovitvi lanskoletnega finala slovenskega pokalnega tekmovanja, lani so z 8:3 zmagali Kranjčani, so pod balonom bazena Kodeljevo, spet slavili varovanci Krištofa Štromajerja. Da bo tekma dveh neporaženih ekip v Alpe Waterpolo ligi, ki se v tem tekmovanju v tej sezoni še nista pomerili, je napovedala že prva četrtina, do odločilne prednosti pa so Kranjčani prišli v zadnji četrtini. V drugem polčasu so domači vaterpolisti le trikrat premagali Jureta Betona, zadnja dva gola so dosegli, ko je bila tekma že odločena.

V prvi četrtini so do vodstva prvi prišli kranjski vaterpolisti, ko je bil uspešen Jan Justin, toda po dveh golih Vukašina Stefanovića in uspešno izvedeni petmetrovki Igorja Cuoma, je bilo 16 sekund pred prvim odmorom 3:1 za ljubljansko ekipo. Toda še pred odhodom na odmor je Justin še drugič zatresel domačo mrežo. Tudi v drugi četrtini so prvi v polno zadeli Kranjčani, ko je v polno zadel Jaša Lah, vendar so Ljubljančani odgovorili z dvema zaporednima goloma, naprej Eneja Potočnika, nato še Cuoma. Goste je v igro vrnil Dejan Gostić, z lepim golom, ko je lobal Betona, pa se je minuto pred prvim polčasom na drugi strani izkazal Jošt Čarni.

Že po dveh minutah igre v tretji četrtini so Kranjčani izid izenačili, še tretjič je bil uspešen Justin, na 6:6 pa je izenačil Jaša Lah. Cuomo je pet minut pred koncem tretje četrtine še zadnjič povedel Ljubljančane v vodstvo, kot se je pokazalo pozneje, pa je bilo to tudi zadnje vodstvo domačih na tekmi. Z odlično igro v obrambi so Kranjčani zaprli vse dohode do svojih vrat, v napadu pa je Aleksander Paunović izenačil izid na 7:7. Razpoloženi Lah je že po 36 sekundah igre v zadnji četrtini po daljšem času svojo ekipo spet popeljal do vodstva, sredi četrtine pa je bil za 9:7 uspešen Benjamin Popović. Tekma je bila bolj ali manj odločena po uspešno izvedenem protinapadu, ki ga je slabe štiri minute pred koncem tekme izkoristil Lah. Ljubljančani se sicer niso predali, z dvema goloma Matije Bernarda Čanča, drugega je dosegel osem sekund pred zadnjim sodnikovim žvižgom, pa so svoj poraz le omilili.

Izjavi po tekmi

Jure Škof, trener Ljubljane Slovana: »Če naši najbolj izkušeni igralci ne morejo zadeti pet metrov od gola, je težko dobiti tekmo. Ravno to se je zgodilo nam. Ne želim kriviti nobenega od igralcev, toda to je dejstvo. Res je, da smo v primerjavi z lansko sezono naredili velik napredek v svoji igri, vendar danes nismo naredili tistega, kar bi morali. Kranjčani si zaslužijo vse čestitke za novo lovoriko, mi pa lahko samo žalujemo, ker nismo izkoristili svojih priložnosti, da bi jim pobegnili na tri gole razlike. Ker nismo, smo bili kaznovani, v tolažbo pa nam je, da smo sodelovali v dobri vaterpolski tekmi, ki se žal ni končala v našo korist.«

Krištof Štromajer, trener AVK Triglava: »Obe ekipi si zaslužita čestitke za zelo dobro vaterpolsko predstavo, ki je v Sloveniji že dolgo nismo videli. Tokrat se je tehtnica nagnila na našo stran, v vsakem primeru pa tako močno Ljubljano Slovan tudi Triglav potrebuje, kajti le tako bomo vsi skupaj napredovali. Vso tekmo smo verjeli vase in s tako veliko vere v zmago že dolgo nisem vodil svoje ekipe. Vedeli smo, da bodo prišli naši trenutki in so proti koncu tekme, ko so bili Ljubljančani že nekoliko utrujeni. Tudi fantje so ohranili mirnost, mleli in mleli, na koncu pa smo bili za dobro igro v obrambi in napadu nagrajeni z zmago.«