Sproščeno v boj proti Srbiji

Slovenski vaterpolisti so prespali poraz z Izraelom, ki jih je na evropskem prvenstvu porinil v boj za mesta med 13. in 16., za slovo od skupine D pa jih v petek, ob 12. uri, čaka še tekma s Srbijo. Tudi Srbi so včeraj v Splitu doživeli boleč poraz proti Madžarski, zato bo delo za izbrance Krištofa Štromajerja še toliko težje.

V manj kot petih minutah so v sredo izraelski vaterpolisti slovensko mrežo zatresli kar štirikrat, ob tem je njihova ostala nedotaknjena, to pa je bilo na koncu vseeno preveč, da bi Štromajerjeva četa zaostanek nadomestila. Nekajkrat so slovenski vaterpolisti prišli na dva gola zaostanka, vendar, tudi ob igralcu več, niso naredili še tistega koraka, da bi se nasprotniku približali na gol, s tem pa bi tekmo naredili še bolj dramatično. S pametno igro v napadu so Izraelci kaznovali slovenske napake in ob koncu spet imeli prednost z začetnih petih minut tekme.

»Preprosto si nismo zaslužili več. Nismo odigrali dobre tekme. V prvih petih minutah je bilo vse preveč mrtvila v naši igri, nobene prave želje, nobene agresije in čeprav smo se dogovorili, da bomo igrali čvrsto v obrambi, se to ni zgodilo. V drugi četrtini so se fantje sicer zbudili, videli so, da lahko, a je bil zaostanek prevelik. Na žalost je bila spet slaba realizacija ob igralcu več, tako da nam zdaj preostaja le še tekma s Srbijo. Dejstvo je, da je proti njej težko upati na zmago, toda proti tako kakovostni ekipi ne igraš vsak dan, zato upam, da bodo fantje našli dovolj motivacije in želje po dobri igri,« je po tekmi z Izraelom dejal slovenski selektor Krištof Štromajer.

Hladen tuš so včeraj doživeli tudi srbski vaterpolisti, ki so proti Madžarski izgubili s kar devetimi goli razlike (7:16). Petkratni evropski prvaki, zadnjič so slavili pred štirimi leti, ki so sicer aktualni dvakratni zaporedni olimpijski prvaki, pohvalijo pa se lahko tudi s tremi naslovi svetovnih prvakov, so bili v sredo neprepoznavni. Resda je njihova ekipa v primerjavi s svetovnem prvenstvu v Budimpešti, kjer so bili peti, še zlasti pa z olimpijskimi igrami lani v Tokiu, precej spremenjena, toda to so že njihove skrbi. Slovenske so drugačne, saj je slovenski vaterpolo šele po 16 letih spet na enem od velikih tekmovanj, osemletna odsotnost z mednarodnih tekmovanj pa se je tudi morala poznati.

»Na tekmi z Izraelom smo morda nekoliko klonili tudi pod pritiskom rezultata, saj smo vedeli, kje lahko iščemo priložnost za zmago. Sedaj nas čaka novo srečanje z izrazitim favoritom, kar pomeni, da lahko v srečanje vstopimo sproščeno. V boju za mesta med 13. in 16. nas v nedeljo čaka Malta. Vseeno pa, glede na to, da kljub temu da se čudeži v vaterpolu dogajajo ekstremno redko, teorija še dopušča preboj v repasaž, naš fokus ostaja zgolj na Srbiji, o ostalem pa se bomo pogovarjali po jutrišnji tekmi,« pa je selektorja Štromajerja pred jutrišnjim obračunom s Srbijo dopolnil njegov pomočnik, Jaka Mikoletič.

Evropsko prvenstvo v vaterpolu, skupina D

Prvi krog: Madžarska – Slovenija 23:7 (4:3, 6:2, 6:0, 7:2), Srbija – Izrael 18:3 (3:0, 8:1, 3:1, 3:1).

Drugi krog: Slovenija – Izrael  5:9 (2:4, 0:0, 2:2, 1:3), Srbija – Madžarska 7:16 (2:3, 0:4, 2:4, 3:5).

Tretji krog, petek, 2. september: Madžarska – Izrael (9.00), Slovenija – Srbija (12.00).

Vrstni red: Madžarska 6, Srbija in Izrael po 3, Slovenija brez točk.

V izločilne boje se uvrstijo tri reprezentance.