Povzetek finala članskega DP – Ljubljana ubranila naslov prvaka

V sredo je Ljubljana na četrti tekmi finala DP v Kranju z 10:5 ugnala Triglav in se veselila tretjega zaporednega naslova državnega prvaka.

Na začetku smo spremljali predvsem zapravljene priložnosti domačih in odlične obrambe gostujočega vratarja. Proti koncu prvega dela igre pa so se prebudili tudi gostje in z dvema zadetkoma odšli na prvi odmor s +2. V drugi četrtini pa smo nato spremljali enosmerni promet, kar se zadetkov tiče. Domačim še vedno ni uspelo zadeti, Ljubljana pa je s kar petimi zadetki skorajda že odločila zmagovalca. Triglav je nato v tretji četrtini z dvema hitrima zadetkoma še ohranil nekaj upanja na preobrat, kljub vsemu pa so Ljubljančani enkrat zabili tudi sami in gostitelje držali na varni razliki. Tudi v zadnjem delu igre je Ljubljana kontrolirala potek srečanja in se veselila še tretjega naslova zapored.

AVK Triglav Kranj : VK Ljubljana Slovan 5:10 (0:2, 0:5, 2:1, 3:2)
Strelci: Nastran 2, Popovič, M. Gostič in Justin 1 za Triglav; Kecman 3, Verač in Stele 2, Puš, Merlak in Fakin 1 za Ljubljano.

3:1 v zmagah za Ljubljano.