Povzetek 3. kroga lige štirih za člane

V sredo in četrtek smo spremljali 3. krog članske lige štirih. Triglav je ugnal Koper s 17:5, dan kasneje pa je bila Ljubljana boljša od Kamnika z 28:6.

V Kranju so domači začeli silovito in že po prvem delu igre vodili s 6:0. V drugi in tretji četrtini so nato Koprčani enakovredno parirali domačinom, ki so v zadnji četrtini ponovno pritisnili na plin in prišli do zanesljive zmage. S tem so si tudi Kranjčani zagotovili nastopanje v velikem finalu, saj so si nabrali neulovljivih 12 točk prednosti pred Kamnikom.

AVK Triglav Kranj : VD Koper 1958 17:5 (6:0, 4:3, 2:1, 5:1)
Strelci: Justin 3, Ančimer, Nastran, Rahne, Močnik in Troppan 2, Štirn, Mikoletič, M. Gostič in Pušavec 1 za Triglav; Anzeljc in Černeka 2, Vascotto 1 za Koper.

Na Kodeljevem pa je Ljubljana v vlogi gosta nadigrala mlado kamniško zasedbo. Gostje so ves čas srečanja višali prednost in se na koncu zaustavili pri kar +22.

VD Kamnik : VK Ljubljana Slovan 6:28 (1:4, 1:7, 0:8, 4:9)
Strelci: Ostrež 2, Žnidar, Burger, Briški in Bergant 1 za Kamnik; Merlak 9, Verač 6, Stele 5, Kecman, Šinkovec in Puš 2, Novak, Pungerl in Škof 1 za Ljubljano.

Lestvica:
1. Ljubljana (-1) 30
2. Triglav (-1) 24
3. Kamnik 12
4. Koper 9

Prihodnji teden bo zgolj ena tekma 4. kroga, saj se bosta v Kranju v sredo udarila Kamnik in Triglav. Tekma med Koprom in Ljubljano pa je prestavljena na maj, najverjetneje bo odigrana kot uvod v prvi dan kvalifikacij za kadetsko EP.