Pokal U15 Ljubljani Slovan

Na zaključnem turnirju pokala Slovenije v kategoriji do 15 let so se prvega mesta pod balonom na ljubljanskem kopališču Kodeljevo veselili domači vaterpolisti, ki so z 9:8 premagali AVK Triglav. Že prej sta potekali tudi polfinalni tekmi. V prvem obračunu je bila Ljubljana Slovan z 31:1 boljša od PD Maribora, Kranjčani pa z 21:4 od mariborskega Branika.

Ljubljanski in kranjski vaterpolisti so v polfinalnih tekmah visoko zmagali. Domači vaterpolisti so si visoko prednost priigrali že v prvi četrtini, ki so jo dobili z 11:0, tako da je bilo nadaljevanje tekme le še formalnost. Nekoliko bolj izenačen je bil drugi polfinalni obračun, v katerem so Kranjčani ob polčasu vodili s šestimi goli prednosti, pred zadnjo četrtino, v kateri so popolnoma nadigrali Mariborčane pa že za devet. V zadnji četrtini je bilo 9:1 za AVK Triglav.

Veliko bolj izenačena in napeta je bil finalna tekma, ki so jo bolje začeli kranjski vaterpolisti, ki so po štirih minutah tekme vodili z 2:0. Ljubljančani so z dvema goloma Marcela Lipnika tri minute pozneje izid izenačili, vseeno pa so z minimalno prednostjo na prvi odmor po golu Adrijana Vujanovića odšli Kranjčani. Druga četrtina je pripadla domači ekipi, ki je z goloma Roka Kirasiča ob polčasu vodila z golom prednosti. V tretji četrtini so Kranjčani izid izenačili, v zadnji pa so z goloma Luke Vujanovića spet pobegnili z dvema goloma prednosti (8:6). Do konca je bilo 1:47 minute, vendar to ni bilo dovolj za končno zmago. V domači ekipi je odlični Lipnik s svojim šestim golom na tekmi 31 sekund pred koncem tekme izenačil na 8:8, le 13 sekund pred zadnjim sodnikovim žvižgom pa je za končni izid in zmago čete Nikole Hajdina poskrbel Kirasič.